Olimpiada Gimnaziilor – competiția de șah 2018

Sâmbătă, 17 februarie, a avut loc, în cadrul Olimpiadei Gimnaziilor, faza județeană a competiției de șah. Participanții din acest an, elevi ai Școlii Gimnaziale Căiuți, au fost Mara Andreea Grigoraș, Cătălina Ștefania Mazilu, Silviu Făcăoaru și Dragoș-Ionuț Ghimpu. Aceștia au jucat toate rundele și s-au poziționat pe locul 5!

Sub coordonarea profesorului Bogdan Ionuț Ganea, elevii s-au descurcat foarte bine și nu s-au lăsat intimidați de presiunea jocului. Deși aceștia au petrecut o zi de sâmbătă la școală, s-au bucurat din plin de competiție, au învățat să creeze strategii și tactici noi de joc. Mulțumiri organizatorilor, prof. Doina Uricaru și prof. Alin Lungu și Școlii Gimnaziale "Nicolae Iorga" Bacău pentru găzduire.

Posted in Activitati, Activitati extrascolare.